[fusion_builder_container background_color=”” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding_top=”20″ padding_bottom=”20″ padding_left=”” padding_right=”” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_text]

سئو یا بهینه سازی علمی جدید ، نوین و پیچیده است که دارای اصطلاحات و تعریف های فراوانی می باشد. تیم سئو و بهینه سازی سایت شرکت طراحی سایت ثمینکام در نظر گرفته در این صفحه اطلاعاتی تکمیلی و مهم که هر وبمستر و مدیر سایت باید آنها را بشناسد تا بتواند در بهبود سئوی سایت کمک کند ، قرار دهد.

در زیر با برخی از اصلاحاتی که در زمینه سئو سایت به آنها نیاز داریم و باید بدانیم ، بیان خواهیم کرد :

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container background_color=”” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding_top=”20″ padding_bottom=”20″ padding_left=”” padding_right=”” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_accordion divider_line=”yes” class=”” id=””][fusion_toggle title=”سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟” open=”no”]

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، به انگلیسی : SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که همگی یک معنی و مفهوم به صورت زیر دارند :

استفاده از روش ها ، عملکرد ها ، مفاهیم و ساختارهایی برای کسب نتایج بهتر کلمات کلیدی یک سایت و یا صفحات آن ، درون نتایج موتور های جستجو مانند گوگل ، یاهو و بینگ.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

 

سئو سایت نیازمند دانش زیاد ، علم پیش زمینه ای و صبر است. بدلیل تغییر مداوم الگوریتم های موتورهای جستجو ، سئو علمی است که پی در پی در حال تغییر و پیشرفت است و هیچگاه ثابت باقی نمی ماند. بنابراین مهندسین و کسانی که سئو انجام می دهند باید اطلاعات خود را در زمینه سئو بروز نگه دارند.

به شخصی که سئو سایت یا بهینه سازی سایت را انجام می دهد ، سئوکار می گوییم.[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”تاریخچه سئو سایت” open=”no”]

بهینه سازی یا سئو سایت ها از اواسط 1990 میلادی شروع و در ابتدا به این صورت بود که مدیران سایت ها پس از ایجاد یک صفحه باید آدرس یا URL آن را به موتورهای جستجو معرفی ، تا عنکبوت موتورهای جستجو به سایت آنها مراجعه و صفحه را ایندکس یا ثبت کند.

در ابتدا الگوریتم های موتورهای جستجو بسیار ساده بود. به این صورت که رتبه دهنده ی صفحات ، میزان تکرار کلمات کلیدی و قرار گیری آن در بخش های مهم سایت را اولویت قرار میداد. بنابراین خیلی از افراد سودجو با تکرار بی شمار کلمات کلیدی ، رتبه های خوبی در نتایج می گرفتند. رفته رفته موتورهای جستجو هوشمند تر شدند تا اینکه امروزه برای سئو سایت یا بهینه سازی آن باید موارد بیشماری را در نظر بگیرید.

از جمله این موارد می توان به سئوی on-page ، سئوی off-page ، بک لینک ها در سئو ، لینک بیلدینگ ، شبکه های اجتماعی و از همه مهم تر تولید محتوای مناسب اشاره کرد که تیم سئو و بهینه سازی سایت شرکت ثمینکام در نظر دارد طی مقالاتی جامع و کامل در مورد هریک از این پارامتر های سئو ، مطلبی مناسب منتشر کند تا کاربران شرکت طراحی سایت ثمینکام از آنها استفاده نمایند.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”ویژگی های یک سایت خوب به منظور افزایش بازدید” open=”no”]

  • یک وب سایت باید با توجه به موضوع فعالیتی که دارد ، ساختری مناسب در همه صفحاتش داشته باشد. به طوری که بازدیدکننده به تمام صفحات سایت به آسانی دسترسی داشته باشد. طبق آمار منتشر شده ، تصمیم گیری کاربر یا بازدیدکننده یک سایت برای ماندن در سایت و یا خروج از آن بین 6 تا 9 ثانیه می باشد که البته در ایران این زمان اندکی بیشتر است.

 

  • گرافیک مناسب ، یکی دیگر از ویژگی های یک سایت خوب به شمار می رود. در گرافیک سایت نبایستی از رنگ های زننده و شلوغ که چشم کاربر را اذیت میکنند استفاده شود. رنگ پس زمینه و رنگ متن ها باید کاملا متضاد یکدیگر باشند تا کاربر بتواند متون را بخواند. همچنین بهتر است در طراحی یک سایت تعداد رنگ ها زیاد نباشد و حداکثر از 3 رنگ اصلی استفاده شود.

 

  • به جای نوشتن محتوا برای موتورهای جستجو، برای دور زدن موتورهای جستجو و افزایش رتبه سایت در آنها ، بهتر از محتوا برای کاربران نوشته شود. با استفاده از محتوای اختصاصی و جذاب می توان کاربران زیادی را به سایت جذب و سئو سایت و افزایش بازدید سایت را به خوبی انجام داد.

 

  • سرعت لود سایت یکی از ویژگی های مهم سایت است. سرعت سایت باید بسیار بالا باشد و زمان لود سایت باید حتی القدور اندک باشد تا کاربر جهت مشاهده سایت منتظر نماند. عواملی مانند گرافیک سنگین ، استفاده از پلاگین های زیاد ، سرور نامناسب و … می توانند باعث کند شدن سرعت لود یک سایت شوند.

 

  • امنیت سایت یکی از عوامل مهم دیگری است که باعث افزایش رتبه سایت درون موتورهای جستجو می شود. در صورتی که یک وب سایت نا امن باشد و مورد حمله و هک شدن قرار گیرد ، کاربران خود را از دست می دهد و در نتیجه از نتایج موتورهای جستجو حذف می شود.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”عوامل موفقیت یک سایت! آیا سئو به تنهایی کافیست؟” open=”no”]

آیا اینکه گرافیک ، امنیت ، سرعت لود ، ساختار مناسب و محتوای خوب در یک سایت وجود داشته باشد کفایت می کند و میتوان تضمین کننده موفقیت یک وب سایت باشد؟ مسلما خیر! تمام این موارد هنگامی نتیجه خواهد داد و یک وب سایت را به وسی موفقیت سوق می دهد که آن سایت توسط کاربران و بازدیدکننده گان دیده شود. تا زمانی که یک سایت علارقم استفاده از مواردی که در بالا بیان شد ، بازدیدکننده نداشته باشد ، به موفقیت نخواهد رسید.

عوامل موفقیت یک سایت! آیا سئو به تنهایی کافیست؟

عوامل موفقیت یک سایت! آیا سئو به تنهایی کافیست؟

برعکس این موضوع نیز صادق است. فرض کنید سایت شما برای یک عبارت کلیدی خاص در رتبه 1 نتایج موتورهای جستجو قرار گرفته باشد ، اما هنگامی که کاربران به سایت مراجعه می کنند با کندی لود سایت ، گرافیک و ساختار نامناسب و محتوایی غیرمرتبط با چیزی که جستجو کرده اند مواجه شوند. مطمئن باشید به سرعت سایت شما را ترک خواهند کرد و به سایت های رقیبان شما مراجعه می نمایند.

از مهم تریم عواملی که باعث موفقیت یک سایت می شود، می توان موارد زیر را بیان کرد :

1- آوردن کاربران هدفمند به سایت.

2- تبدیل کاربران هدفمند به کاربران وفادار

3- تبدیل کاربران وفادار به مشتری

با استفاده از این 3 مرحله می توان سرعت موفقیت یک سایت را بهبود بخشید.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”کاربر هدف کیست و چرا در سئو سایت مهم است؟” open=”no”]

کاربر هدف به فرد یا افرادی گفته می شود که ما برای آنها یک وب سایت طراحی می کنیم و می خواهیم آنها کاری برای ما از طریق وب سایت انجام دهند. این کار ممکن است موارد متفاوت زیادی باشد مثلا خرید کردن ، کلیک کردن ، مشاهده کردن و ….
برای سایت های مختلف کاربران هدف متفاوتی وجود دارد. مثلا کاربران هدف یک سایت شرکت نمای داخلی با کاربران هدف یک سایت آموزشگاه موسیقی متفاوت است.

کاربر هدف کیست و چرا مهم است؟

کاربر هدف کیست و چرا در سئو سایت مهم است؟

در مورد اول کاربران هدف ممکن است سازندگان ساختمانی ، شرکت هایی که در حال بازسازی نمای داخلی شرکت هستند و یا خانم های خانه دار باشند. در مورد دوم نیز ممکن است افراد با هر رده سنی مخصوصا نوجوانان و جوانان از هر دو نوع جنسیت خانم و آقا ، کاربر هدف آن باشند.

هنگامی که کاربر هدف یک سایت مشخص می شود ، می توان بر اساس سلیقه آنها ( از نظر جنسیت ، رده سنی و … ) طراحی سایت را بر همان منوال انجام ، ساختار سایت را بهینه و نهایتا عملیات سئو سایت و بهینه سازی آن را به منظور افزایش رتبه سایت درون نتایج موتورهای جستجو و نهایتا دسترسی سریع تر این کاربران به سایت ، انجام داد.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”نقش کلمه کلیدی یا Keyword در سئو سایت چیست؟” open=”no”]

در ابتدا بهتر است تعریفی از کلمه کلیدی داشته باشیم.
به واژه یا واژه های مهم(کلیدی) یک صفحه ، کلمه کلیدی آن صفحه می گویند. به بیان ساده تر ، به کلماتی که دوست داریم از طریق آنها سایت ما در نتایج برتر گوگل قرار بگیرند ، کلمه کلیدی می گویند.

نقش کلمه کلیدی یا Keyword در سئو سایت چیست؟

نقش کلمه کلیدی یا Keyword در سئو سایت چیست؟

حال که تعریفی از کلمه کلیدی داشتیم ، ببینیم نقش کلمات کلیدی در سئو سایت چیست؟
در صورتی که برای سئوی یک سایت یا صفحات آن کلمات کلیدی مناسبی انتخاب نشود، چه از نظر تعداد رقبا و چه از نظر تعداد جستجوی ماهیانه ی آن، عملیات سئو یا بهینه سازی سایت کاری بس بیهوده است. به این صورت که فرض کنید سایت خود را برای کلمه ای بهینه سازی کنید که در ماه جستجویی ندارد! بهتر است سایت خود را سئو نکنیم تا اینکه به این صورت سئو را انجام دهیم.

یا فرض کنید عملیات سئو برای کلمه ای انجام شود که تعداد رقبای آن خیلی زیاد است. مثلا عبارت “طراحی سایت” دارای رقبای بسیار و پرقدرتی می باشد. بنابراین سئو یک سایت برای این کلمه کاری پرهزینه ، وقت گیر و دشوار است.

در نتیجه برای انتخاب یک کلمه کلیدی باید موارد بسیاری را بررسی کرد تا به نتیجه مطلوب و دلخواه رسید.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”On-Page SEO یا سئوی درون صفحه چیست؟” open=”no”]

یکی از بخش های اصلی و مهم سئو سایت ، پارامتر های On-Page است. با استفاده از پارامترهای On-Page شما باید محتوایی مناسب بر اساس قوانین موتورهای جستجو ، برای کاربران سایت تولید کنید. در زمینه پارامترهای On-Page SEO موارد زیادی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

دامنه » یکی از مهم ترین عوامل در سئوی یک سایت وجود کلمه کلیدی درون دامنه سایت می باشد که تاثیر خوبی در افزایش رتبه سایت به همراه دارد. همچنین نام دامنه باید به گونه ای باشد که به راحتی در حافظه کاربران بماند ، کوتاه باشد ، تلفن آن راحت و نوشتن آن نیز دشوار نباشد.

On-Page SEO یا سئوی درون صفحه چیست؟

On-Page SEO یا سئوی درون صفحه چیست؟

میزبان یا هاست » سرعت بارگذاری سایت ، پهنای باند و در دسترس بودن سایت در تمامی ساعات شبانه روز بدون مشکل و قطعی ، از عومل مهم On-Page SEO می باشد که در صورتی که به آنها دقت شود و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد ، سایت رتبه و نتیجه خوبی در نتایج موتورهای جستجو خواهد گرفت.

متا تگ توضیحات » این متا تگ از مهم ترین متا تگ هایی است که برای سئو سایت از آن استفاده می شود. نوشتن این متا تگ بسیار ضروری است و روش های خاصی برای نوشتن آن وجود دارد. متنی که درون این متا تگ قرار میگیرد باید 160 کاراکتر و کمتر باشد. همچنین باید به گونه ای نوشته شود که هم از کلمات کلیدی در آن استفاده شود و هم اینکه کاربر را به کلیک کردن ترغیب کند.

موارد دیگری در سئو On-Page وجود دارد که در مبحثی تکمیلی بیان خواهیم کرد.

[/fusion_toggle][fusion_toggle title=”Off-Page SEO یا سئوی برون صفحه چیست؟” open=”no”]

به تبلیغات و روش هایی در جهت افزایش بازدید و رتبه سایت در خارج از سایت ( در سایت های دیگر ) ، سئوی برون صفحه یا Off-Page SEO گفته می شود. این بخش نیز یکی از اصلی ترین مباحث سئو سایت می باشد. در این روش با تکیه بر لینک بیلدینگ ، عملیات بهینه سازی سایت انجام می شود.

Off-Page SEO یا سئوی برون صفحه چیست؟

Off-Page SEO یا سئوی برون صفحه چیست؟

سئوی برون صفحه یا Off-Page SEO دارای پارامترهای زیادی است که به اختصار چند مورد از آن ها را بیان می کنیم :

شبکه های اجتماعی » امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی همه گیر شده و اکثر کاربران اینترنتی درون این شبکه ها مشغول فعالیت و گشت و گذار هستند. با استفاده از این پارامتر ، می توان بعد از طراحی سایت ، صفحاتی برای آن در شبکه های اجتماعی ایجاد نمود و با مخاطبان و کاربران هدف در ارتباط بود. همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی به برندسازی شما و فعالیت تان کمک خواهد کرد.

وبلاگ نویسی » یکی دیگر از پارامترهای مهم در Off-Page SEO داشتن وبلاگ و وبلاگ نویسی است. با استفاده از این روش می توان کاربران عادی را به کاربران وفادار و بازگشتی تبدیل نمود. همچنین وبلاگ نویسی باعث افزایش سر زدن ربات های موتورهای جستجو به سایت و در نتیجه افزایش رتبه و بازدید سایت از طریق موتورهای جستجو می شود.

به اشتراک گذاری تصاویر » با استفاده از به اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی و سایت های مشهور مانند اینستاگرام ، فلیکر ، پیکاسا و … می توان احتمال دیده شدن سایت توسط کاربران بیشتر را افزایش داد و در نتیجه به کسب رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو کمک کرد.

به اشتراک گذاری ویدیو » با استفاده از ویدیو ها و انتشار آنها در شبکه های اجتماعی و سایت هایی همچون آپارات ، فیلیمو و … میتوان سیل عظیمی از کاربران را به سایت آورد.

پارامترهای دیگری در بخش Off-Page SEO برای سئو سایت وجود دارد که در مطلبی با همین عنوان مفصل توضیح داده خواهد شد.

[/fusion_toggle][/fusion_accordion][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px” background_color=”rgba(255,255,255,0)”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_separator style_type=”none” sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”70%” alignment=”center” class=”” id=””/][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”yes” shadowopacity=”0.7″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”top” content_alignment=”center” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”انجام خدمات سئو سایت توسط تیم حرفه ای سئو و بهینه سازی شرکت ثمینکام” description=”حال که با برخی از اصطلاحات موجود در دنیای سئو آشنا شدیم ، بهتر از توصیفی از عملکرد تیم سئو سایت شرکت ثمینکام داشته باشیم.” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”bounce” animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][/fusion_tagline_box][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container background_color=”” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding_top=”20″ padding_bottom=”20″ padding_left=”” padding_right=”” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_text]

همانطور که میدانید ، سئو یک سایت و بهینه سازی آن کاری سخت ، زمان بر و پرهزینه است. در صورتی که شما یک سایت دارید و میخواهید آن را بهینه سازی و سئو کنید دو راه در مقابل دارید :

خدمات سئو سایت | بهینه سازی سایت | افزایش بازدید سایت

راه اول : مدت زمانی طولانی ( حدود سه ماه الی دو سال ) به مطالعه در مورد سئو بپردازید ، مقالات مختلفی در مورد بخش های مختلف سئو مانند ساختار سایت ها ، کاربران هدف ، سئو درون صفحه ، سئوی برون صفحه ، بک لینک ها ، لینک بیلدینگ ، شبکه های اجتماعی ، تولید محتوا و … ، بخوانید و با استفاده از آزمون و خطا سعی کنید درون موتورهای جستجو ، رتبه ای بگیرید که احتمال پیروز شدن و کسب نتایج خوب 50% و کمتر است.

حال در این مسیر اتفاقات ناگوار بسیاری ممکن است رخ دهد. مثلا سایت شما توسط موتورهای جستجو پنالتی شود و از نتایج آنها بدلیل روش های اسپم حذف گردد که این کار مساوی است با شکست یک سایت و بر باد رفتن تمام اهداف و آرزوهای آن.

راه دوم : فرآیند سئو و بهینه سازی سایت خود را به تیم حرفه ای سئوی شرکت ثمینکام بسپارید تا تمام مراحل سئو سایت به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای روز دنیا و آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو انجام شود. در این راه امکان پنالتی شدن سایت شما به صفر می رسد و پس از مدتی نتایج حاصله از فرآیند بهینه سازی سایت را درون موتورهای جستجو مشاهده خواهید کرد.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]