اصول طراحی سایت

یک وب سایت زمانی توجه کاربران و مخاطبان را جلب می کند که به صورت اصولی و با رعایت استاندارد های دنیای وب طراحی شده باشد. در صورتی که وب سایت شما با هر هدفی، به صورت غیر اصولی طراحی شده باشد مطمئن باشید به هدف خود نخواهید رسید. چند نکته خیلی ساده اما مهم را که از اصول اساسی تیم طراحی سایت ثمینکام می باشد بیان خواهیم کرد :

اصول طراحی سایت | اصول طراحی وب سایت

* سادگی

یکی از اصول اساسی در طراحی سایت، سادگی سایت است. استفاده بیش از حد و بی مورد از موارد غیر ضروری، زرق و برقهای بی دلیل، استفاده نامناسب از موارد ناهنجار مانند ماوس دنباله دار، رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره، پیغام های بیش از حد، تبلیغات زیاد و … همه و همه باعث کند شدن سایت، عدم دسترسی کاربران و مخاطبان به محتوای اصلی سایت ، عدم زیبایی سایت و نهایتا مفید واقع نشدن سایت برای کاربران خواهد شد. بنابراین اولین اصل طراحی سایت باید سادگی آن باشد.

* دسترسی آسان

بسیاری از شرکت های طراحی سایت، سایت هایی که طراحی می کنند بسیار پیچیده است زیرا هنگامی که کاربر وارد سایت آن ها می شود، مسیر خود را گم کرده و نمی داند در کجای سایت قرار دارد. یکی از اصول دیگر طراحی سایت، دسترسی آسان به قسمت های مختلف سایت است که این دسترسی می تواند از بخش های مختلف سایت مانند منو، ساید بار و یا حتی فوتر سایت باشد.

* سرعت سایت

یکی از اصول مهم دیگر در طراحی سایت، سرعت آن می باشد. طبق آمار بدست آمده شما بین ۹ تا ۱۵ ثانیه زمان دارید تا مخاطب وارد شده به سایت را جذب کنید. حال اگر زمان لود سایت شما زیاد باشد، کاربران بسیاری را از دست خواهید داد.

* بهینه بودن سایت در مرورگرهای مختلف

کاربران اینترنتی از مرورگر های مختلف برای گشت و گذار در فضای مجازی استفاده می کنند و شما نمی توانید فقط قشر خاصی که از مرورگر خاصی استفاده می کنند را به سایت خود دعوت کنید. در صورت انجام این کار، کاربران مرورگرهای دیگر را از دست خواهید داد. چهارمین اصل اساسی در طراحی سایت، بهینه بودن سایت برای مرورگر های مختلف می باشد که در صورت رعایت کردن این اصل، قدمی اساسی به سوی هدف سایت خود برداشته اید.

اصول مهم دیگری نیز در امر طراحی سایت وجود دارد که در همه ی طراحی های انجام شده توسط تیم ثمینکام رعایت می شوند و سعی خواهیم کرد در یک مطلب اختصاصی و ویژه اصول اساسی طراحی سایت را بیان کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *