انواع وب سایت ها از نظر محتوا

وب سایت ها از نظر محتوا دارای انواع مختلفی هستند. از جمله مهم ترین آن ها می توان به وب سایت شخصی، وب سایت انجمنی، وب سایت تجاری، وب سایت فروشگاهی، وب سایت اجتماعی، پرتال و … اشاره کرد که به صورت مختصر هر کدام را توضیح خواهیم داد. یک شرکت طراحی سایت باید هنگام طراحی و انجام مراحل طراحی سایت به کلیه اصول اساسی طراحی با توجه به هدف و محتوای سایت دقت کند در غیر اینصورت اگر طراحی سایت بر اساس محتوا و هدف سایت نباشد، بهتر است بگوییم اصلا طراحی سایتی انجام نشده است! تیم طراحی سایت ثمینکام به توجه به این امر مهم اقدام به طراحی سایت های مشتریان خود می کند که فرآیند رسیدن به هدف مشتریان را بسیار آسان و دلپذیر کرده است.

* وب سایت شخصی

معمولا وب سایت های شخصی برای بیان تجربیات، سخن با دوستان و طرفداران، ایجاد محیطی دوستانه، انتشار عکس و یا فیلم هایی از خود و … ایجاد می شود. معمولا بازیگران و افراد مشهور از این مدل سایت ها استفاده می کنند تا با طرفداران خود در ارتباط باشند.

* وب سایت انجمنی

در این گونه از سایت ها که گاها به صورت موضوعی طراحی آن انجام می شود، فرد یا افرادی که دارای حرفه ای خاص هستند اقدام به طراحی سایت انجمنی می کنند تا کاربرانی را که به آن حرفه علاقه مند هستند و یا سوالاتی در رابطه با آن دارند و به صورت کلی بحث و تبادل نظر در رابطه با آن را گرد هم آورند. نمونه وب سایت های انجمنی دارای موضوعاتی مانند انجمن طراحی سایت، انجمن هک و امنیت، انجمن برنامه نویسی، انجمن گرافیک و … می باشند.

* وب سایت تجاری

در عصر امروزی، یک شرکت، چه از نوع بزرگ و چه از نوع کوچک که وارد دنیای تجارت شده است با نداشتن یک وب سایت بسیار ناخوشایند جلوه می کند. خریداران و مشتریان یک شرکت تجاری تمایل دارند وارد وب سایت آن شرکت شده، محتویات و رزومه آنها را مطالعه کنند، محصولات آنها را مشاهده و حتی نظر مشتریان قبلی را بشنوند و پس از آن اقدام به خرید محصولات آن شرکت کنند. حال اگر شرکتی که فعالیت تجاری دارد، وب سایت نداشته باشد چه می شود؟

* وب سایت فروشگاهی

هدف از طراحی سایت های فروشگاهی، فروش کالا و خدمات است. معمولا افرادی که خدمات و کالاهایی را که به صورت فیزیکی دارند، تمایل پیدا می کنند که با استفاده از یک فروشگاه آنلاین، محصولات خود را به همه افراد جامعه و یا حتی به کل جهان به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ۳۶۵ روز سال عرضه کنند. داشتن یک مغازه به صورت ۲۴ ساعته و فعال در تمام روزهای سال هر شخصی را وسوسه می کند که یک فروشگاه آنلاین برای خود دست و پا کند و محصولات خود را بیشتر به فروش برساند و نهایتا سود بیشتری عاید خود کند.

* وب سایت اجتماعی

تعامل و برقراری ارتباط با دوستان، هم محله ای ها، همشهری ها، هم استانی ها و یا کل مردم جهان، در هر زمینه ای، مانند صحبت درباره موضوع خاصی مثل یک فیلم، کار، پوشاک و هر چیزی که فکر آن را بکنید و یا به صورت اختصاصی به فردی که دوستش دارید مثل مادر، پدر، همسر و … بسیار دل انگیز است و حال آدمی را خوب می کند. معمولا وب سایت های اجتماعی به همین دلیل طراحی می شوند تا افراد بتوانند در زمان هایی که در کنار یکدیگر نیستند به حرف و تبادل نظر و یا حتی به اشتراک گذاری تصاویر یکدیگر بپردازند.

سایت های دیگری نیز وجود دارد که در مطلبی تحت عنوان انواع وب سایت ها از نظر محتوا بیان خواهند شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *