چگونه تصاویر را برای سئو سایت بهینه کنیم؟

بهینه سازی تصاویر اصلی ترین قدم برای سئو سایت است. همانطور که موتورهای جستجو هوشمندتر و باهوش تر میشوند، رسیدن به نتایج رتبه بندی قابل توجه، پیچیده تر و وسیع تر شده است. حالا موارد بسیار بیشتری نسبت به محتوای با کیفیت برای گرفتن رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو وجود دارد. فاکتورهای زیادی مسئول بالا نمایش دادن سایت در موتورهای جستجو وجود دارد، یکی از مهم ترین این موارد بهینه سازی تصاویر است. ارتباط تصاویر با محتوای موجود در صفحه وب برای زمانی که میخواهید سئو خوبی بدست آورید، بسیار مهم است. یک تصویر از یک قطار در صفحه ای که مربوط به خودرو فراری است برای شما اصلا خوب نیست. این موارد در تمامی موتورهای جستجو مشترک است و همه آنان از این موارد برای رتبه بندی سایت ها استفاده میکنند.

در زیر، چند نمونه از مواردی که جهت بهینه سازی تصاویر برای سئو سایت مهم است را برای شما میگوییم.

امیدواریم با مطالعه این مقاله، رتبه سایت خود را افزایش دهید.

  • تصاویر درست را پیدا کنید

تصاویر درست را پیدا کنید

همیشه اولویت اولتان این باشد که تصاویر اصلی و منحصر بفرد قرار دهید. مقاله شما باید تصاویر مرتبط با مقاله داشته باشند. این همیشه اشتباه بوده است که شما از هر تصویر نامربوطی استفاده کنید فقط با این هدف که تصویری در مقاله قرار بگیرد. تصویر باید مشخص کننده عنوان و یا موضوع مقاله باشد. تصویری که در ابتدای مقاله قرار میگیرد باید به نحوی باشد که گویای محتوای مقاله باشد و کاربر با نگاه کردن به تصویر به محتوا و هدف اصلی مقاله پی ببرد.

  • انتخاب صحیح نام فایل

انتخاب صحیح نام فایل

سئو تصاویر با انتخاب نام فایل مناسب آغاز میشود. این نخستین جایی است که شما میتوانید از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو استفاده کنید. گوگل فعلا نمیتواند کاملا تصاویر را بخواند و بفهمد این چه تصویری است. گوگل فعلا تنها میتواند متن را بخواند بنابراین متونی که همراه با تصاویر ذخیره میشوند باید برای گوگل قابل فهم باشد تا متوجه شود چه تصویری است. برای مثال، اگر تصویر شما یک گربه با پس زمینه برج ایفل است، اسم تصویر نباید IMG-00012345.jpg باشد بلکه بسیار بهتر است گربه-در-برج-ایفل.jpg نام گذاری شود. کلمه کلیدی اصلی گربه در برج ایفل است که به عنوان موضوع اصلی تصویر شناخته میشود و به همین دلیل آن را باید در نام فایل اضافه کرد.

قسمت اول مقاله “بهینه سازی تصاویر برای سئو سایت” در اینجا به پایان رسید.

با ما همراه باشید تا در قسمت دوم، دیگر موارد تاثیرگذار جهت بهینه سازی تصاویر برای سئو سایت را با هم بررسی کنیم.

1 پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *