سئو تصاویر وب سایت جهت افزایش رتبه سایت

همانطور که در قسمت اول این مقاله خواندید، روش های مختلفی برای سئو تصاویر وجود دارد. در قسمت دوم این مقاله به دیگر روش های سئو تصاویر می پردازیم.

  • اندازه تصاویر برای سئو تصاویر

زمان بارگذاری تصاویر یک عامل بسیار و تاثیرگذار بر روی کاربران است و از نظر سئو و تاثیر آن بر روی سئو سایت بسیار مهم است. سرعت بخشیدن به سرعت لود سایت، باعث بیشتر دیده شدن و زودتر ایندکس شدن سایت میشود. تصاویر تاثیر بسیار زیادی در زمان بارگذاری سایت دارند، حتی اگر زمانیکه شما یک تصویر ۱۵۰۰*۵۰۰ در سایت آپلود میکنید و از آن در سایز ۱۵۰*۱۵۰ استفاده میکنید، حجم تصویر هیچ فرقی نمیکند و همانگونه مثل اول باقی میماند. بنابراین تصاویر باید به اندازه ای که شما میخواهید از آن ها در سایتتان استفاده کنید، کوچک شوند. وردپرس بعد از آپلود تصاویر آن عکس را به چندین  سایز مختلف تغییر میدهد. متاسفانه وردپرس به خوبی سایز فایل ها را بهینه نمیکند. تصاویر میتوانند به خوبی تغییر سایز پیدا کنند با ابزارهای خوبی مانند Microsoft paint, Photoscape و غیره.

  • کاهش حجم فایل

کاهش حجم فایل

گام بعدی در بهینه سازی تصاویر این است که مطمئن شوید، تصویرِ تغییر سایز داده، در کم ترین حالت ممکن از نظر حجمی قرار دارد. شما میتوانید از روش های مختلفی برای کاهش حجم تصاویر استفاده کنید مانند از بین بردن داده های EXIF.

  • افزودن شرح عکس

افزودن شرح عکس

بهینه سازی تصاویر برای سئو سایت

عنوان متنی است که همراه تصویر در صفحه وب می آید.برای بسیاری از تصاویر، آن متن در بخش خاکستری رنگی در زیر آن و یا در یک div جداگانه در زیر تصاویر نمایش داده میشوند. مردم از آن عناوین هنگام جستجو در مقالات استفاده میکنند. درست بعد از عنوان مقاله، مردم تمایل دارند عنوانی که در تصاویر استفاده شده را مشاهده نمایند. عنوان برای همه تصاویر ضروری نیست. گاهی اوقات هدف دیگری غیر از بهینه سازی برای سئو دارند. این مهم است که شما تصمیم بگیرید که میخواهید تصاویر برای جستجوگرها مهم باشد یا خیر. علاوه بر بهینه سازی تصاویر برای سئو شما باید عنوانی به تصویر اضافه کنید که کاربر را به خود جذب کند. شما باید ابتدا در مورد بازدید کننده فکر کنید و سپس تصاویر را بهینه کنید.

  • افزودن متن alt

افزودن متن alt

متن alt متن توصیفی برای تصویر است و زمانیکه تصویر به هر دلیلی برای بیننده نمایش داده نمیشود، نشان داده میشود. گاهی اوقات تصاویر نمایش داده نمیشوند که میتواند به علت خاموش کردن تصاویر از طریق مرورگر کاربر باشد، یا به دلیل استفاده برخی از افراد که اختلال بینایی دارند و با استفاده از دستیاران صوتی وارد سایت شما شده اند باشد که اگر متن alt موجود باشد، به شما تضمین داده میشود که موضوع عکس، به کاربر انتقال داده میشود. همچنین استفاده از alt شامل کلمه کلیدی نیز برای موتورهای جستجو خوب است و بر روی رتبه سایت شما تاثیر میگذارد.

  • اضافه کردن نقشه سایت xml تصاویر

اضافه کردن نقشه سایت xml تصاویر

اگر شما یک توسعه دهنده وب سایت هستید، ممکن است در مورد استفاده از نقشه سایت xml تصاویر مطمئن نباشید. گوگل میگوید اضافه کردن تصاویر به نقشه سایت xml  به گوگل در ایندکس شدن تصاویر شما کمک میکند. بنابراین این روش یک راه خوب برای اضافه کردن آن ها به نقشه سایت برای بهتر شدن بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو میباشد.

پایان

1 پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *