تاریخچه طراحی سایت

آیا می توانید سایت های اولیه را در ذهن خود تصور کنید؟ نه عکسی، نه CSSی و نه واکنش گرایی! درست است که امروزه طراحی سایت پیشرفت چشمگیری داشته و هنوز هم هر روز به این پیشرفت اضافه می شود اما خالی از لطف نیست نگاهی کوتاه به تاریخچه طراحی سایت در سال های ابتدایی بیاندازیم.

در سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ سایت ها ظاهر بسیار ساده ای داشتند. تنها میشد از ۱۶ رنگ در طراحی سایت استفاده کرد. از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳ سایت ها فقط شامل متن بودند و پس از آن قابلیت استفاده از عکس در طراحی سایت افزوده شد. در آن زمان رزولوشن رایج ۶۴۰ در ۴۸۰ بود آن هم با ۱۶ رنگ.

تاریخچه طراحی سایت - طراحی وب سایت

تاریخچه طراحی سایت – طراحی وب سایت

از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ روند بهتری برای طراحی سایت اتفاق افتاد. رنگ های قابل استفاده به ۲۵۶ رنگ افزایش پیدا کرد. مرورگر های جدید مانند Opera و Internet Explorer در این دوره وارد عرصه اینترنت شدند. در سال ۱۹۹۵ با ورود زبان برنامه نویسی PHP میشد طراحی سایت هایی را بر عهده گرفت که به صورت داینامیک بودند. در سال ۱۹۹۶ با ورود CSS قالب و شکل ظاهری سایت ها تغییر بسیاری کرد.

پس از آن نیز در سال های مختلف طراحی سایت افزایش رو به رشدی داشت و مواردی مانند طراحی واکنش گرا، فریمورک ها، زبان های برنامه نویسی، نرم افزار های طراحی گرافیکی، نرم افزار های کد نویسی و … همه و همه برای هرچه بهتر شدن طراحی سایت ایجاد شد و اکنون ما اینجا، در شرکت طراحی سایت ثمینکام، از آخرین تکنولوژی های روز دنیا برای طراحی سایت های مشتریان خود بهره می بریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *