کد دلخواهت رو بساز

  • انتخاب یک نام دامنه خوب

 Choose a good domain name

استفاده از کلمه کلیدی به عنوان اولین کلمه در نام دامنه کمی ترافیک سایت را افزایش خواهد داد. اگر برای پسوند دامنه، دامنه کشور خود را انتخاب کنید مانند ir. رتبه بندی خود را به صورت محلی افزایش داده اید اما ممکن است در سطح بین المللی سایت شما را کمی دچار مشکل کند، پس با احتیاط این کار را انجام دهید. از دامنه هایی که با اعداد هستند اجتناب کنید. استفاده از کلمات کلیدی در زیر دامنه ها (sub domain) نیز به سئو سایت شما کمک خواهد کرد.

  • از شرح و متاتگ ها استفاده کنید. (description and Meta tags)

Use descriptions and Meta tags

شرح یا همان توضیحات قسمتی از کدهای سایت است که توضیحی در رابطه با محتویاتی که در آن صفحه وجود دارد در آن نوشته میشود. داشتن یک متن توضیحات برای تمام صفحات سایت به بهبود رتبه سایتتان کمک میکند همچنین اگر برای هر صفحه، توضیح مختص آن محتوا را به همراه کلمات کلیدی خوب استفاده کنید، نتیجه بسیار بهتری میگیرید.

در مورد متا تگ ها دو قسمت بسیار مهم وجود دارد:

برچسب عنوان – مسلما مهم ترین قسمت برای موتورهای جستجو در هر وب سایت است. گوگل تقریبا تا ۶۰ کاراکتر را پشتیبانی میکند اما یاهو تا ۱۱۰ کاراکتر را اجازه میدهد. پس استفاده از کلمات کلیدی در عنوان بسیار مهم است. هر صفحه باید یک عنوان منحصر به فرد داشته باشد.

برچسب توضیحات متا – بعد از تگ عنوان این قسمت نیز از اهمیت بسیار بالایی در سئو برخوردار است. تمامی موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، از کلمات کلیدی که در توضیحات متا قرار داده شده است، برای رتبه بندی نتایج استفاده میکند. توضیحی بنویسید که هم شامل کلمه کلیدی هدف باشد و هم برای بیننده جذاب باشد به طوریکه وسوسه شود بر روی سایت شما کلیک کند.

  • عنوان سایت

 Use headers

عناوین نیز مانند تگ توضیح هستند و همان قوانین برای آن ها اعمال میشود. داشتن یک تگ هدر خوب است و داشتن تگ هدر برای هر یک از صفحات بهتر! از آن ها استفاده کنید.

  • آن را ساده نگه دارید.

 Keep it simple

ساختار کلی سایت، ناوبری (منو) و ساختار url ساده سایت شما به اندازه کافی برای موتورهای جستجو با اهمیت است. این را بدانید که موتورهای جستجو میتوانند از فلش و یا جاواسکریپت هایی که در سایتتان به کار رفته شده است نیز برای تجزیه و تحلیل سایت استفاده کنند پس تا جایی که میتوانید از کد های html  استاندارد استفاده  کنید چون از نظر موتورهای جستجو مهم است. در آدرس های url خود را از علامت سوال و & استفاده نکنید چون از نظر موتورهای جستجو پارامترهای منفی هستند و رتبه سایت شما را کاهش میدهند.

پایان قسمت سوم

در قسمت بعدی این مقاله در مورد ایجاد رابطه خوب با گوگل برای شما صحبت میکنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *