زبان های برنامه نویسی که در طراحی سایت از آنها استفاده می شود

* زبان HTML در طراحی سایت

در واقع به HTML به دلایل مختلفی نمی توان زبان برنامه نویسی گفت، که این دلایل را در مطلبی جداگانه منتشر خواهیم کرد. در واقع HTML یک زبان نشانه گذاری است و جزو اولین و ابتدایی ترین زبان هاست که در طراحی سایت از آن استفاده می شود. با استفاده از HTML می توان یک وب سایت ایستا یا ثابت ایجاد کرد. اگر یک وب سایت را به سه لایه تقسیم کنیم، اولین لایه که همان ساختار و بدنه سایت باشد، با استفاده از HTML طراحی می شود.

* زبان CSS در طراحی سایت

اگر ۳ لایه بودن سایت را به یاد بیاورید، لایه دوم که رنگ و لعاب در طراحی سایت است، توسط CSS ایجاد می شود. یعنی با استفاده از زبان CSS ما به کد ها و ساختار HTML وب سایت، شکل و شمایلی شیک و مجلسی می دهیم و ظاهر سایت طراحی شده را زیباتر و کاربرپسند تر می کنیم.

* زبان JavaScript در طراحی سایت

در صورتی که بخواهیم در طراحی سایت خود پویایی با کاربران سایت داشته باشیم، از این زبان برنامه نویسی یعنی جاوا اسکریپت استفاده می کنیم. این پویایی ممکن است نمایش یک پیغام به کاربر، گرفتن اطلاعات کاربر و یا هر چیزی که استفاده از وب سایت را برای کاربران ساده تر می کند، باشد. این زبان برنامه نویسی قابلیت های بسیار فراوانی دارد و به همین دلیل در طراحی سایت به صورت گسترده استفاده می شود. این زبان برنامه نویسی لایه ی سوم یک سایت از نظر سمت کاربری بود.

طراحی سایت - طراحی وب سایت - ثمینکام

دو زبان برنامه نویسی زیر برای نوشتن بخش سمت سرور سایت استفاده می شوند.

* زبان ASP.NET در طراحی سایت

این زبان توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده است و بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شود. یعنی برای طراحی سایت با استفاده از ASP.NET باید یک هاست ویندوز خریداری نمایید. همچنین هزینه طراحی سایت با استفاده از این زبان نسبت به زبان PHP بالاتر می باشد.

* زبان PHP در طراحی سایت

زبان PHP از قدرتمند ترین و پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب است و تاکنون وب سایت های زیادی با استفاده از آن برنامه نویسی شده اند. سرعت بالا، هزینه کم و قابلیت های این زبان در طراحی سایت از مواردی است که باعث استفاده روز افزون از این زبان برنامه نویسی شده است. همچنین یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت این زبان Open Source یا متن باز بودن این زبان است که باعث می شود هر برنامه نویسی بتواند تغییرات دلخواه خود را بر روی آن اعمال کند.

زبان های برنامه نویسی دیگری نیز در طراحی سایت استفاده می شود که سعی خواهیم کرد در مطلبی تحت عنوان زبان های برنامه نویسی که در طراحی سایت از آنها استفاده می شود، آن ها را مفصلا بیان و تشریح کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *