سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا به انگلیسی (Content Management System) یک نرم افزار تحت وب برای مدیریت یک سایت است که سبب می شود مدیران وب سایت ها به صورت راحت تر و با صرف زمان کمتری محتوا و مطالب خود را بر روی وب سایت منتشر و آنها را مدیریت کنند. طراحی یک سیستم مدیریت محتوای امن و پیشرفته نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی دارد. اما با یکبار نوشتن یک سیستم مدیریت محتوا می توان به صورت گسترده در طراحی سایت های مختلف از آن استفاده نمود.

راه اندازی و طراحی یک سایت با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوایی که قبلا طراحی و کد نویسی شده است وقت بسیار کمی می طلبد. معمولا سیستم های مدیریت محتوا امکانات زیادی دارند تا یک طراح سایت و یا حتی مدیر سایت بتواند از آن ها در طراحی سایت خود استفاده نماید. اکثرا سیستم های مدیریت محتوا به گونه ای برنامه نویسی می شوند که در طراحی سایت های مختلف مانند سایت های شخصی، سایت های تجاری، سایت های خبری و … می توان از آنها استفاده نمود و فقط لازم به تغییر و یا طراحی قالب طبق موضوع سایت می باشد.

سیستم های مدیریت محتوای قوی در وب وجود دارند که رایگان نیز هستند. برای مثال می توان به سیستم مدیریت محتوای وردپرس، جوملا، دروپال و … اشاره کرد. اصولا کار کردن با این سیستم های مدیریت محتوا کمی تا قسمتی آسان است اما اوایل کار باید درباره آنها مطالعه کرد و یا حتی آموزش دید. امروزه طراحی سایت های زیادی از این سیستم های رایگان استفاده می کنند و بر اساس طراحی سایت مربوطه، قالبی زیبا و جذاب برای آن طراحی می کنند.
برخی از شرکت های طراحی سایت نیز برای مشتریان خود یک سیستم مدیریت محتوا به صورت اختصاصی طراحی می کنند تا مدیریت آن را از اول تا آخر خود بر عهده گیرند. اینکه در طراحی سایت خود از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده نمایید به موضوع و امکاناتی که تمایل داری داشته باشید، بر میگردد.

هم اکنون می توانید برای مشاوره رایگان با شرکت طراحی سایت ثمینکام تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *