ویژگی های یک سایت خوب به منظور افزایش بازدید

  • یک وب سایت باید با توجه به موضوع فعالیتی که دارد، ساختاری مناسب در همه صفحاتش داشته باشد. به طوری که بازدیدکننده به تمام صفحات سایت به آسانی دسترسی داشته باشد. طبق آمار منتشر شده، تصمیم گیری کاربر یا بازدیدکننده یک سایت برای ماندن در سایت و یا خروج از آن بین ۶ تا ۹ ثانیه می باشد که البته در ایران این زمان اندکی بیشتر است.
  • گرافیک مناسب، یکی دیگر از ویژگی های یک سایت خوب به شمار می رود. در گرافیک سایت نبایستی از رنگ های زننده و شلوغ که چشم کاربر را اذیت میکنند استفاده شود. رنگ پس زمینه و رنگ متن ها باید کاملا متضاد یکدیگر باشند تا کاربر بتواند متون را بخواند. همچنین بهتر است در طراحی یک سایت تعداد رنگ ها زیاد نباشد و حداکثر از ۳ رنگ اصلی استفاده شود.
  • به جای نوشتن محتوا برای موتورهای جستجو، برای دور زدن موتورهای جستجو و افزایش رتبه سایت در آنها، بهتر است محتوا برای کاربران نوشته شود. با استفاده از محتوای اختصاصی و جذاب می توان کاربران زیادی را به سایت جذبب و سئو سایت و افزایش بازدید سایت را به خوبی انجام داد.
  • سرعت لود سایت یکی از ویژگی های مهم سایت است. سرعت سایت باید بسیار بالا باشد و زمان لود سایت باید حتی المقدور اندک باشد تا کاربر جهت مشاهده سایت منتظر نماند. عواملی مانند گرافیک سنگین ، استفاده از پلاگین های زیاد، سرور نامناسب و … می توانند باعث کند شدن سرعت لود یک سایت شوند.
  • امنیت سایت یکی از عوامل مهم دیگری است که باعث افزایش رتبه سایت درون موتورهای جستجو می شود. در صورتی که یک وب سایت نا امن باشد و مورد حمله و هک شدن قرار گیرد، کاربران خود را از دست می دهد و در نتیجه ازز نتایج موتورهای جستجو حذف می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *